eKwidzyń – portal lokalny

Portal lokalny o Twojej okolicy

Proces o pomówienie. Burmistrz przegrał w sądzie

 Proces o pomówienie. Burmistrz przegrał w sądzie

Życie polityczne naszego miasta i gminy nie należy do najspokojniejszych. Chociaż szczęśliwie region omijany jest przez największe skandale, obrady rady miasta i gminy często kończą się co najmniej awanturami. Tak było między innymi nieco ponad roku – 28 czerwca 2021, kiedy podczas sesji burmistrz skomentował fakt bezumownego wykorzystania budynków przez dyrektorkę trzech przedszkoli niepublicznych, nazywając jej działania „kradzieżą”. Kobieta nie zgodziła się z argumentacją włodarza naszej gminy i wniosła przeciwko niemu powództwo cywilne.

Zapadł wyrok w sprawie przeciwko burmistrzowi

Sprawa w sądzie miała swój koniec całkiem niedawno, około rok po wpłynięciu skargi. Sąd Okręgowy w Gdańsku po zapoznaniu się ze sprawą orzekł, że burmistrz Kwidzyna dopuścił się przestępstwa pomówienia, ale jednocześnie zawiesił wszczęcie postępowania karnego na okres próbnego na okres 1 roku. Jeśli przez ten czas Andrzej K. po raz kolejny dopuści się podobnego czynu, postępowanie może zostać odwieszone, a burmistrz poniesie jego pełne konsekwencje.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *